محمد مهدی احمدیان مرج هستم(با نام شعری ایرا)، متولد شهرستان شهربابک (استان کرمان) و یکی از جوانان این آب و خاک که یکی از آرمان هایش آبادی این سرزمین است. در این کنج دنیای مجازی سعی می کنم حرفهایم کمی رنگ واقعیت داشته باشد. از آنجایی که با رشد تک بعدی انسان به شدت مخالفم  بستر این وبنوشت را نیز -همانند زندگی خود - چند بعدی ترسیم می کنم؛ در این وبنوشت سعی می کنم مطالب مورد علاقه، مورد مطالعه و تفکر خودم را از دنیای امنیت سایبری گرفته تا دنیای موفقیت و جامعه شناسی و حتی جهانشانسی و انسان شناسی(در کل فلسفه زندگی) (در حد بضاعت خودم) با شما عزیزان به اشتراک بگذارم تا نوشتن این مطالب هم مرهمی باشد بر ذهن و اندیشه پرسشگر من و هم شاید سرنخی باشد برای انسانی  که به دنبال  آنها است. سعی من بر این است که مطالب این وبنوشت بیشتر حرف های خودم باشد تا صرفا نقل قول مطالب دیگران،حال اگر نقل قولی هم در مطالبم بیاورم تلاش می کنم تحلیل یا نظر خودم را نیز در میان آن مطرح کنم تا این وبنوشت از هدفی که برای آن در نظر دارم دور نشود.
سعی من بر این است که فضای این وبنوشت صمیمی باشد تا بستر همفکری و مشورت با دوستان عزیز  و فرهیخته، متخصصان و کارشناسان اندیشمند را در زمینه های نامبرده  فراهم کند ِ؛ از سویی هم بنده حقیر بتوانم از نظرات شما بزرگواران استفاده کنم و هم شما عزیزان نظرات اینجانب را مورد تامل و کالبدشکافی قرار دهید.
یکی دیگر از اهداف بنده در راه اندازی و فعالیت در این وب نوشت این بوده است که مشکلاتی که خود در زمان ورود به مقطع ارشد امنیت اطلاعات داشته ام و خلأی را که در این زمینه در آن زمان احساس کردم تا حدودی در حد بضاعت خود رفع کنم
؛ متاسفانه به نظر من  برخی از دانشگاهیان عزیز کشور که توانسته اند وارد مقاطع تحصیلات تکمیلی در دانشگاههای برتر کشور بشوند آنگونه که باید و شاید (حداقل در فضای مجازی) سعی نکرده اند که با بیان تجارب خود، ارائه نقشه راه در زمینه رشته تخصصی خود، دانشگاه خود و غیره زکات اطلاعات خود در این زمینه را بدهند و نقش موثری(در حد خود) در پیشرفت جامعه دانشگاهی کشور داشته باشند(البته این موضوع فقط مربوط به جامعه دانشگاهی نیست و کلا در زمینه تخصص امنیت اطلاعات حتی خارج از حوزه دانشگاهی نیز صدق می کند؛ یعنی افرادی که قصد کار در حوزه امنیت اطلاعات فارغ از تحصیل تخصصی در این رشته به صورت دانشگاهی را دارند).
 این امر باعث می شود که سایر دانشجویان با انگیزه ای که قصد ادامه تحصیل در برخی گرایش ها و دانشگاه ها را دارند علیرغم پتانسیل های مناسب صرفا به دلیل نداشتن اطلاعات لازم(به ویژه دانشجویانی که در مقطع کارشناسی در دانشگاههای تزار اول کشور تحصیل نکرده اند) ،ادامه تحصیل در برخی گرایش ها و برخی دانشگاهها (و یا انتخاب شغل در این حوزه) را دور از تصور بداند در صورتی که به اعتقاد شخصی من اینگونه نیست. به هر حال تلاش من این است که در حد بضاعت علمی، تجربی و در حدی که مشغله های تحصیلی و شغلی اجازه دهد تجارب خود را با شما عزیزان به اشتراک بگذارم و در همین حد اندک نیز در پیشرفت کشورم سهیم باشم.
از خداوند رحمان خواستارم که به من این توان را عطا کند که بتوانم فعالیت خود را در این وبنوشت به صورت مستمر ادامه دهم.

 ارادتمند همه آنهایی که علیرغم همه دشواری ها برای پیشرفت خویش و  پیشرفت میهن عزیزمان ایران انگیزه دارند و تلاش می کنند. اگر اطلاعات این وبنوشت برای شما مفید بود بنده را هم از دعای خیر خویش محروم نکنید. یا حق.

محمد مهدی احمدیان
برای آشنایی تخصصی با اینجانب به وبگاه(رزومه) یا  لینکدین من مراجعه کنید.
برای  مطالعه شرح حال اندکی از بنده (البته برای 
دوستان اهل دل) مطالعه این پست خالی از لطف نیست.